News

BADANIA KONSUMENCKIE

Article 1

Testy konsumenckie to klucz do spełnienia potrzeb wszystkich klientów

Na rynku dostępny jest szereg możliwości mających na celu zbadanie zadowolenia klienta podczas korzystania z usług danych firmy. Ich głównym celem jest stworzenie silnego i stabilnego wizerunki marki oraz rozbudowanie rzeszy klientów. Badania konsumenckie cieszą się bardzo dużą popularnością szczególnie teraz kiedy świat social media jest tak rozbudowany. Żadne przedsiębiorstwo nie chce sobie pozwolić na nawet najmniejszy błąd, ponieważ zaledwie w ciągu kilku minut będzie o tym wiedział cały świat. Bez odpowiednich badań ciężko podjąć jakiekolwiek działania mające na celu poprawienie pozycji na rynku. Dowiedz się czym są i co zyskasz przeprowadzając testy konsumenckie wykonywane przez naszą firmę Norstat.

Badanie konsumenckie, czyli dowiedz się co o Twojej firmie sądzą klienci

Wizerunek i pozycja firmy na rynku jest kształtowana przez konsumentów, w końcu to oni są odbiorcami danej marki i to oni korzystają z oferowanych usług i produktów. Z reguły to właśnie klient stanowi pewnego rodzaju wyrocznię, czy dany produkt jest dobry. Podczas użytkowania zauważa on rzeczy, na które sam producent bardzo często nie zwraca uwagi. Ważną kwestia przy kreowaniu wizerunku firmy są testy konsumenckie. Ich głównym celem jest sprawdzenie jaką opinie posiada klient na temat konkretnych produktów i usług. Ocenie poddaje się design, łatwość i intuicyjność użytkowania, a także różne sposoby wykorzystania produktu. Badania konsumenckie pozwalają sprawdzić, czy produkt spełnia oczekiwania i potrzeby klientów oraz ukazuje co należy w nim zmienić. Testy konsumenckie niosą również korzyści dla planowanych produktów ukazując jakie działania w przyszłości należy wdrożyć, aby zwiększyć zadowolenie klientów. Podczas proponowanych badań sprawdza się również czy prowadzone kampanie reklamowe zachęcają konsumentów do skorzystania z usługi, bądź kupienia produktu.

Testy konsumenckie przeprowadzone przez Norstat to Twoja szansa na silną pozycję rynkową

Firma Norstat posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu badań konsumenckich. Naszym głównym celem jest wskazanie małym i dużym przedsiębiorstwom jakie działania powinni wprowadzić, aby wzmocnić swoją pozycję na rynku oraz zwiększyć grono odbiorców swoich produktów i usług. Testy konsumenckie niosą za sobą wiele korzyści m.in.:

  • dowiesz się jak ulepszyć produkt/usługę,
  • zaplanujesz trafną kampanię marketingową,
  • poznasz swoich odbiorców,
  • dostosujesz ceny do możliwości budżetowych swoich klientów,
  • dowiesz się jak Twój produkt/usługa wypada na tle konkurencji.

Po przeprowadzonej konsultacji dobierzemy odpowiednią metodę badania. Nasi doświadczeni specjaliście przygotują dla Ciebie ankietę dającą odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Dodatkowo zyskujesz pewność, że uzyskane wyniki będą wiarygodne. Z naszą pomocą zwiększasz swoją szansę na podjęcie właściwych działań budujących silny wizerunek firmy. Pamiętaj, że dla każdej firmy najważniejszy jest jego odbiorca. Nawiąż relację ze swoimi klientami oraz dowiedz się jak Twoja firma wypada na rynku.