News

BADANIE OPINII PUBLICZNEJ

Article 1

POZYTYWNE OPINIE KONSUMENTÓW I KLIENTÓW NA WAGĘ ZŁOTA. ZAMÓW BADANIE OPINII PUBLICZNEJ I SPRAWDŹ JAKOŚĆ SWOICH DZIAŁAŃ

Badania opinii Klientów oraz sondaże opinii publicznej to zdecydowanie najpopularniejsze obszary działalności firmy Norstat. Za pomocą elektronicznych ankiet lub za pośrednictwem tradycyjnych form badawczych pomożemy Ci rozwiązać wiele problemów, znaleźć odpowiedzi na te najbardziej nurtujące pytania oraz przede wszystkim wskazać drogę, jaką powinna podążać Twoja firma lub Twoja partia polityczna. Zapraszamy do współpracy. Poznaj najważniejsze aspekty czy główny cel cele badania opinii publicznej w Norstat. Nasza praca pomogła już wielu zadowolonym Klientom. Chcesz dołączyć do tego grona?

BADANIE RYNKU I OPINII PUBLICZNEJ W NORSTAT. WYCIĄGAMY DO CIEBIE POMOCNĄ DŁOŃ!

W ofercie Norstat znajdziesz ankiety, oferujące możliwość zbierania danych wśród konsumentów, nabywców, wyborców, słuchaczy i wielu innych grup. Badanie opinii Klientów oraz sondaż opinii publicznej jest w tej chwili bardzo popularnym sektorem działalności firmy Norstat. Potrafimy zweryfikować wiele kluczowych kwestii dla wybranej grupy społeczeństwa. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych metod, dlatego możesz mieć stuprocentową pewność, że badanie opinii publicznej przedstawi tylko rzetelne dane. Zamów naszą usługę i sprawdź, jaką jest opinia o Twoich najnowszych produktach, jaka jest skuteczność najnowszej kampanii marketingowej lub po prostu sprawdź, jakim poparciem cieszysz się wśród wyborców. Profesjonalnie wykonane uliczne badanie opinii publicznej dotyka trudnych tematów, pyta o zdanie o aktualnej sytuacji w kraju bądź wydarzeniach na całym świecie. Jeśli szukasz zaufanej agencji badawczej, znajdujesz się w doskonałym miejscu.

BADANIE OPINII PUBLICZNEJ – POZNAJ TRZY NAJWAŻNIEJSZE RODZAJE

Badanie opinii publicznej jest pojęciem ogólnym. Kryje się pod nim znacznie więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Wyróżnia się tutaj np. badania ciągłe, czyli wykonywane są regularnie w ściśle ustalanych kryteriach czasu np. raz w miesiącu. Kolejnym rodzajem jest badanie opinii publicznej okresowe realizowane co kwartał lub co rok. Trzecim rodzajem są badania realizowane sporadycznie kiedy zaistnieje konkretna potrzeba.

JAK WYGLĄDANIE BADANIE OPINII PUBLICZNEJ? SPRAWDŹ JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Badanie opinii publicznej można podzielić na kilka podstawowych etapów. Krok pierwszy, a zarazem najważniejszy to przede wszystkim dokładne zdefiniowanie celu. Tak naprawdę to właśnie on określa jakie kolejne czynności należy podjąć, aby badanie okazało się skuteczne. Mając postawiony cel dokładnie będzie można sprecyzować kolejne działania. Oczywiście poza celem należy dokładnie określić do kogo będzie kierowane badanie opinii publicznej. Pozwoli to na ułożenie odpowiednich pytań. Kiedy zostanie ustalony już cel oraz grupa docelowa kolejnym krokiem jest zdefiniowanie w jakim dokładnie czasie będzie prowadzone badanie. W następnym etapie konieczne jest również określenie wielkości próby odbiorczej. Przejdźmy do najważniejszej kwestii jaką jest wybór głównej techniki jaką zostanie przeprowadzone badanie opinii publicznej. Tutaj do wyboru są wywiady bezpośrednie realizowane w formie face to face lub telefonicznie oraz wywiady pośrednie np. w formie ankiety. Po ustaleniu wszystkich kwestii można przejść do przeprowadzenia badania. Końcowy etap polega na zebraniu informacji, umieszczeniu ich w raporcie i wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

JAKI CEL MAJĄ BADANIA OPINII PUBLICZNEJ? PRZEKONAJ SIĘ O ICH UNIWERSALNOŚCI

Jak każde tego typu badanie, również i badanie opinii publicznych posłuży przede wszystkim jako weryfikacja:

  • opinii i postaw wobec produktu i kategorii produktowej,
  • penetracji grupy docelowej
  • grupy docelowej pod kątem ich profilu socjo-demograficznego i behawioralnego
  • postaw wobec produktu, usługi, zjawiska społecznego
  • nastrojów konsumenckich
  • preferencji wyborczych
  • i wielu innych tematów.

Standardowe lub elektroniczne badanie opinii społecznej doskonale sprawdzi się w prezentowaniu aktualnego poparcia politycznego. Odpowiadają na bardzo popularne pytanie: która partia lub jaki konkretnie polityk wzbudzają największe zaufanie wśród Polaków. Analiza może dotyczyć również dowolnie wybranego kraju.

NAJWIĘKSZE ZALETY BADANIA OPINII PUBLICZNEJ – WYKORZYSTAJ JE

Z doświadczenia wiemy, że poznanie tematu opinii społecznej jest bardzo pożądanym tematem. Badanie opinii publicznej przynosi wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest przede wszystkim oszczędność. Zarówno wywiady bezpośrednie jak i pośrednie nie generują wysokich kosztów finansowych. Profesjonalne podejście do tematu pozwala na zebranie dużej ilości informacji w bardzo krótkim czasie. Wszyscy respondenci dostają także pełne poczucie anonimowości, co dodatkowo zachęca do wzięcia udziału w badaniu dając tym samym pełne poczucie bezpieczeństwa o ochronie prywatnych danych osobowych. Stosowane przez nas techniki można wykorzystać na pokaźnej liczbie osób w jednej chwili. Łatwość dotarcia do odbiorców to kolejna zaleta jaką posiadanie profesjonalne badanie opinii publicznej. Nie musisz poświęcać dużej ilości czasu na pozyskiwanie osób ankietowanych, co jest korzystne dla każdego zleceniodawcy chcącego jak najszybciej uzyskać szereg najważniejszych oraz precyzyjnych informacji. W celu zwiększeniu zadowolenia naszych Klientów, projektujemy i sprawnie przeprowadzamy badanie opinii publicznej, aby pomóc przedsiębiorcom, politykom i obywatelom zrozumieć opinię społeczeństwa oraz jej kluczowy wpływ na wiele priorytetowych kwestii. Twoje zadowolenie to nasz priorytet! Zamów badanie opinii ludzi w Norstat!