News

Jak szybko i tanio zbadać opinię o firmie? Badania omnibusowe dostarczą Ci holistycznej wiedzy!

Article 1

Badania omnibusowe to wielotematyczne badania wykonywane metodą ilościową. Uzyskane w ten sposób wyniki zapewniają dostęp do danych, dzięki którym zbudowanie dobrej renomy przedsiębiorstwa staje się o wiele łatwiejsze. Holistyczna wiedza i jej właściwa interpretacja to klucz do rozwoju. Tematycznie elastyczne pytania, zarówno otwarte, jak i zamknięte, stanowią źródło cennych informacji. A jak doskonale wiemy, informacja jest najcenniejszą walutą na całym świecie. W tym wpisie poznasz największe zalety badań omnibusowych.

Badania omnibusowe podpowiedzą Ci, jak zbudować dobry wizerunek firmy

W Norstat doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest silny i stabilny wizerunek przedsiębiorstwa. Konsumenci mają stały, lecz zależny od wielu czynników mechanizm dokonywania wyborów zakupowych. Jednym z ważniejszych czynników jest właśnie zaufanie do marki. Badania omnibusowe pozwalają jasno i zwięźle przedstawić skuteczność dotychczasowych działań Twojej firmy. Dzięki nim otrzymasz informacje o:

  • zwyczajach zakupowych konsumentów
  • sposobie postrzegania Twojej marki przez Klientów
  • satysfakcji płynącej z korzystania z produktu lub usługi
  • efektywności kampanii reklamowej

To jednak tylko kropla w oceanie danych, do których możesz uzyskać dostęp. Wielotematyczność badań omnibusowych pozwala tanio i szybko zebrać informacje, co sprawia, że stosuje się je również w celu przeanalizowania opinii publicznej.

Jak w Norstat podchodzimy do badań? Metodologie oparte na nauce to fundament rzetelności

Badania omnibus przeprowadzane są na dużej próbie badawczej. Jakie metody wykorzystujemy? Ogromną zaletę stanowi fakt, że ten rodzaj badania można wykonać wieloma sposobami. Wyróżnić możemy badania metodami CATI oraz CAWI. Pierwsza z nich opiera się na medium telefonicznym, druga zaś na internetowym. U nas metody dobierane są pod indywidualne potrzeby. Dlatego też zaczynamy od wysłuchania naszych Klientów. Serdecznie zapraszamy do umówienia się na konsultację z naszymi specjalistami. W Norstat masz gwarancję najwyższej jakości obsługi i atrakcyjnej ceny.