News

Na czym polegają badania ankietowe i dlaczego warto je wykonać?

Article 1

To, że informacja jest najcenniejszą walutą, nie ulega żadnym wątpliwościom. W niedalekiej przeszłości jej przepływ był ściśle kontrolowany i to dopiero upowszechnienie druku oraz rozwój nowoczesnych mediów sprawiły, że szczególnie w krajach europejskich mamy swobodny dostęp do dowolnego źródła wiedzy. Rzeczywistość poszła do przodu i korzystają na tym wszyscy. Dzisiaj możemy z łatwością uzyskać dostęp do nawet najbardziej specjalistycznych źródeł wiedzy. Zarówno małe, jak i duże firmy, chętnie sięgają po badania ankietowe. Dlaczego? Powód jest jasny – dzięki nim doskonale wiedzą, czego konsumenci oczekują od ich produktów bądź usług. Wyjść naprzeciw oczekiwaniom – dla wielu to slogan, jednakże z firmą Norstat faktycznie możesz osiągnąć branżowy sukces.

Czego możesz się dowiedzieć dzięki badaniom ankietowym?

Badania ankietowe to jeden ze środków badawczych opinii publicznej i konsumenckiej. To między innymi za ich sprawą partie polityczne wyznaczają kierunki działań, aby zdobyć elektorat, a firmy tworzą dokładne strategie rozwoju i działań marketingowych. Jakie badania ankietowe można wyróżnić? Przede wszystkim:

  • Badania CATI
  • Badania CAWI
  • Badania PAPI

Czym się różnią między sobą? Przede wszystkim medium, którym są wykonywane. CATI to sposób ankietowania wspomagany wywiadem telefonicznym. CAWI ogranicza kontakt między respondentem a ankietującym do 0 – w tej metodologii informacje pozyskuje się za pomocą ankiety online. Badania PAPI z kolei są najbardziej tradycyjną metodą. Ich istota sprowadza się do spotkania „twarzą w twarz” i zapisywania odpowiedzi za pomocą kartek i długopisu.

W Norstat oferujemy szerokie możliwości badawcze. Środki dopasowujemy do indywidualnych potrzeb!

W naszej firmie proponujemy Klientom z wielu sektorów najnowocześniejsze metody badań marketingowych. Jesteśmy rzetelni, dokładni i posiadamy odpowiednie zaplecze badawcze. Badania ankietowe są jedną z metod gwarantujących wiarygodne dane, jeśli tylko posiada się wiedzę, jak ankiety skonstruować i jak dotrzeć do odpowiedniej grupy badawczej. Naszą kadrę stanowią fachowcy, dla których badania konsumenckie nie kryją żadnych tajemnic. Dostarczymy Ci dane metodami, które indywidualnie wyznaczamy do Twojego celu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!