News

OŚRODEK BADANIA OPINII PUBLICZNEJ

Article 1

OPINIA PUBLICZNA – SPRAWDŹ DLACZEGO PEŁNI TAK KLUCZOWĄ ROLĘ

O tym, że społeczeństwo odgrywa znacząca rolę wiedzieli już starożytni władcy. Posiadanie wiedzy o tym jaką opinię posiadają ludzie jest jedną z najcenniejszych informacji, którą trzeba wiedzieć jak dobrze wykorzystać. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie jakie cechy osiada opinia publiczna? Najważniejszą jest zmienność! Musisz mieć na uwadze, że poglądy uzależnione są od wielu czynników. Zarówno osobistych przeżyć jak również aktualnej sytuacji społeczno – ekonomicznej oraz wydarzeń ze świata. Duży wpływ na opinię publiczną mają również media, które wywierają na całe społeczeństwo ogromny wpływ. Aby lepiej zrozumieć dlaczego opinia publiczna jest tak ważna przedstawimy Ci jakie dokładnie spełnia funkcje. Wyróżnić tutaj można 5 podstawowych:

 • integracyjna,
 • kontrolna,
 • wyznacznik społeczeństwa obywatelskiego,
 • legitymizacja władzy,
 • kształtująca tożsamość jednostki.

Znajomość powszechnej opinii publicznej pozwala na dokładne poznanie aktualnych nastrojów panujących w społeczeństwie, a tym samym podjęcie określonych działań mających na celu wpasowania się w upodobania. Właśnie tym zajmuje ośrodek badania opinii publicznej!


JAK DZIAŁA PROFESJONALNY INSTYTUT BADANIA OPINII I RYNKU? ZAPRASZAMY ZA KULISY PRACY FIRMY BADAWCZEJ NORSTAT

Wybierając ośrodek badania opinii publicznej powinieneś oczekiwać profesjonalnego podejścia obsługi klienta oraz do zbierania danych i ich analizowania. Wszelkiego rodzaju dane gromadzone w trakcie badań są cenną walutą – nie tylko w biznesie, ale również w polityce i w organizacjach użytku publicznego. Nasz instytut badania opinii publicznej może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem oraz zaufaniem kluczowych marek. Do przeprowadzania badań wykorzystujemy tylko i wyłącznie najnowocześniejsze programy wyróżniające się niezawodnością.

DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH, A NASZE BADANIA OPINII PUBLICZNEJ POTRAFIĄ O NIE ZADBAĆ!

Jako doświadczony gracz na rynku badawczym, nasza firma Norstat doskonale rozumie, jak ważnym elementem dla prowadzonego przez Ciebie przedsiębiorstwa, dla Twojej partii czy też innego organu publicznego jest dokładna analiza odczuć potencjalnego Klienta lub społeczeństwa. Specjalnie z myślą o Tobie stworzyliśmy wyjątkową ofertę. Nasz ośrodek badania opinii publicznej kompleksowo podchodzi do tematu obsługi danych zbieranych online oraz offline:

 • przeprowadzamy profesjonalny konsulting
 • doradzamy w kwestii wyboru metody badawczej
 • gromadzimy i zarządzamy danymi
 • przekształcamy dane w czytelne dla każdego przeglądarki wyników (dashboard’y)

Instytut badania opinii publicznej Norstat gwarantuje wszechstronną obsługę oraz należyte podejście do każdego zlecenia. Każdego Klienta traktujemy w sposób priorytetowy. Wykorzystując najpopularniejsze i jednocześnie najskuteczniejsze metody badawcze sprawiamy, że zaprezentowane wnioski z przeprowadzonego badania pomogą rozstrzygnąć istotne dla Ciebie kwestie wpływające na twój biznes. Dla innych to tylko liczby. Dla nas sposób na profesjonalną oraz przede wszystkim skuteczną pomoc.

ZOBACZ, JAKIE METODY BADAWCZE WYKORZYSTUJE NORSTAT

Profesjonalne i przede wszystkim rzetelne podejście do tematu analizowania współczesnego rynku wymaga od specjalistów wykorzystywania tylko sprawdzonych metod badawczych. Nasz ośrodek badania opinii publicznej od wielu lat działa na największych rynkach europejskich. Proponujemy Ci:

 • zbieranie danych online (CAWI)
 • wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo (CATI)
 • wywiady bezpośrednie (F2F)
 • badania jakościowe (IDI, FGI i ich hybrydy)
 • badania typu tajemniczy klienta

Jako instytut badania opinii publicznej doskonale wiemy, że jedną z najlepszych form na zebranie w szybkim tempie wielu informacji od pokaźnej ilości osób są ankiety internetowe. Wyróżnia je szybki czas umieszczenia w wielu kanałach masowego przekazu, dzięki czemu docierają do różnych grup społecznych zarówno młodych jak i starszych. Zróżnicowanie zebranych informacji pozwala m.in. na dokładne przeanalizowanie postaw społecznych w zależności od różnych danych demograficznych. Oczywiście internet nie jest jedynym miejscem, gdzie badania ankietowe mogą zostać przeprowadzone. Kolejną formą cieszącą się dużą popularnością są ankiety prowadzone w postaci rozmów telefonicznych. Wyżej wspomnieliśmy, że są one wspomagane komputerowo. Nasz ośrodek badania opinii publicznej Norstat dokłada wszelkich starań, aby uzyskane informacje były jak najbardziej przydatne. Dlatego prowadzone rozmowy mogą być podsłuchiwane podczas których dawane są wskazówki w celu lepszego nakierowania pytań na konkretne tematy.

NASZ INSTYTUT OPINII PUBLICZNEJ ZREALIZUJE BADANIA IDI ORAZ FGI. SPRAWDŹ ICH UŻYTECZNOŚĆ

Nasza firma Norstat uznawana jest za profesjonalny ośrodek badania opinii publicznej. Wyróżnia nas przede wszystkich wszechstronność stosowanych metod. Dużą popularnością cieszą się wykonywane przez nas badania jakościowe IDI oraz FGI. IDI prowadzone są w formie wywiadu telefonicznego według ściśle ustalonego wcześnie planu. Jeżeli sytuacja tego wymaga nasz ankieter  stara się rozwinąć wątek zadając pytania dodatkowe. Najczęściej metoda ta wykorzystywana jest przy trudnych nieco wrażliwych tematach budzących wiele kontrowersji. Z kolei na badania jakościowe FGI najczęściej decydują się przedsiębiorcy. Schemat prowadzenia rozmowy jest podobny jak w przypadku IDI jednak dotyczy nieco innych tematów. Zadawane pytania krążą wokół działań podejmowanych przez firmę. Z łatwością możesz poznać co duża grupa osób sądzi np. o Twoim logo, stosowanych hasełch reklamowych i innych działaniach marketingowych. Skontaktuj się z nami. Doradzimy CI , do której grupy docelowej targetować badanie, jaką technikę badawczą wybrać i jakie pytania zadać, żeby otrzymać odpowiedzi na pytania biznesowe.